مهاجرت به کانادا از طریق ویزای دانشجویی تحصیلی

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای دانشجویی تحصیلی

مهاجرت دانشجویی به کانادا نیازمند به داشتن ویزای تحصیلی کانادا می باشد. متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیلی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید قبل از اقدام جهت اخذ ویزای دانشجویی، توسط designated learning institution پذیرفته شده (دریافت نامه پذیرش) باشند .

دریافت نامه پذیرش فقط از دانشگاهها و آموزشگاههای (Designated Learning Institution(DLI جهت اخذ مجوز تحصیلی مورد تایید می باشند و در صورتیکه دانشگاه انتخابی در لیست DLI نباشد، متقاضی واجد شرایط دریافت مجوز تحصیلی (ویزای دانشجویی) نمی باشد. دوره های آموزش ابتدایی و متوسطه در کانادا designed بوده و همه مدارس در لیست DLI می باشند.

مجوز تحصیلی چیست؟ مجوز تحصیلی یک مجوز کتبی است که توسط افسر مربوطه برای متقاضیان تحصیل در کانادا صادر شده و به دانشجویان ویزای تحصیلی کانادا داده می شود. اعتبار مجوز تحصیل 90 روز بعد از اتمام دوره تحصیلی پایان می یابد و پس از آن ویزای تحصیلی دانشجو نیز منقضی می گردد. (محاسبه اتمام دوره تحصیلی بر مبنای اطلاعیه ایست که از طرف موسسه آموزشی و یا دانشگاه مربوطه برای شما صادر می گردد.)

متقاضیان همچنین باید مدارک مورد نیاز این برنامه مهاجرتی کانادا را جهت اخذ مجوز تحصیلی کانادا (ویزای دانشجویی کانادا) داشته باشند.

 

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای اخذ مجوز تحصیلی (ویزای دانشجویی)

متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیلی و ادامه تحصیل در کانادا باید مدارک زیر را جهت اخذ مجوز تحصیلی (ویزای دانشجویی) ارائه نمایند:

 • مدارک و مستندات پذیرش تحصیلی
 • مدارک هویت 
 • مدارک پشتیبانی مالی
 • نامه درخواست و توضیحات

با توجه یه کشور محل اقامت و زندگی متقاضی ممکن است مدارک تکمیلی نیز مورد نیاز باشد.

 

مدارک تکمیلی مورد نیاز جهت متقاضیان از کشور ایران

اگر شما شهروند کشوری که در آن زندگی می کنید نمی باشید، ممکن است مجبور شوید مدرک وضعیت مهاجرت خود را در آن کشور اعلام نمایید.

 

مدارک پذیرش تحصیلی :

اگر شما قصد دارید در یکی از سطوح آموزشی در کانادا (از قبیل مدرسه ، کالج، دانشگاه) یا سایر موسسات آموزشی کانادا شرکت کنید، آن مجموعه آموزشی باید نامه پذیرش تحصیلی را تکمیل و برای شما ارسال کند.

 

مدارک هویت :

متقاضی باید پاسپورت معتبر برای خود و همراهش را ارائه نماید.

متقاضی مهاجرت دانشجویی باید اجازه برگشت به کشور مبدا را توسط این گذرنامه داشته باشد.

ارائه دو عدد عکس  به همراه  نوشتن اسم و تاریخ تولد هر شخص پشت عکس ها

 

مدارک پشتیبانی مالی :

متقاضی مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای دانشجویی کانادا باید ثابت نماید توانایی پشتیبانی مالی از خود و خانواده همراه خود را در طول مدتی که در کانادا می باشد را دارا باشد.

متقاضی باید توانایی مالی خود را از طریق راههای زیر اثبات نماید:

 • ارائه مدارک و مستندات حساب متقاضی در بانک کانادا در صورتیکه وجه مورد نیاز به بانک کانادا منتقل شده است.
 • ارائه مدارک وام دانشجویی از یک موسسه مالی
 • ارائه صورت حساب بانکی چهار ماه گذشته متقاضی مهاجرت تحصیلی
 • ارائه چک بانکی قابل تبدیل ارزی
 • ارائه مدارک اثبات پرداخت هزینه تحصیل و اقامت متقاضی مهاجرت دانشجویی
 • ارائه نامه ای از موسسه یا شخصی که از شما پشتیبانی مالی می نماید در صورتیکه متقاضی برنامه مهاجرتی دارای بورس تحصیلی بوده و یا از طرف یک برنامه آموزشی در کانادا تامین مالی می گردد.
 

حداقل پشتیبانی مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا

 

تعداد نفرات همه ایالتها به جز کبک کبک
یک دانشجو به تنهایی هزینه تحصیل + 10000دلار برای12ماه (833 دلاربرای هرماه) هزینه تحصیل + 11000دلار برای12ماه یا(917 دلاربرای هرماه)
یک عضو اضافه 4000دلار برای12ماه (833 دلاربرای هرماه) بیشتر از 5100 دلار برای هر عضو18ساله و با بزرگتر برای یک دوره 12ماه یا (425دلار برای هرماه)
    بیشتر از 3800 دلار برای هر عضو زیر 18 ساله برای یک دوره 12ماه یا (317دلار برای هرماه)
هر عضو اضافه خانواده 3000دلار برای یک دوره 12ماه به ازای هر فرزند در هر سن یا(255 دلاربرای هرماه) بیشتر از 5125 دلار برای هر عضو18ساله و با بزرگتر برای یک دوره 12ماه یا (427دلار برای هرماه)
    بیشتر از 1903 دلار برای هر عضو زیر 18 ساله برای یک دوره 12ماه یا (159دلار برای هرماه)
 

 

نامه درخواست و توضیحات :

با توجه به منافع داشتن ویزای تحصیلی کانادا ممکن است دربرخی موارد متقاضیان مهاجرت به کانادا تمایل به گرفتن مجوز تحصیلی داشته باشند حتی اگر نیاز به ادامه تحصیل نداشته باشید. بعنوان مثال درصورت داشتن مجوز تحصیل معتبر شما می توانید در دانشگاهی که تمام وقت تحصیل می نمایید بصورت نیمه وقت کار نمایید و یادر صورت تمایل به ادامه تحصیل در کانادا ویزای دانشجویی خود را تمدید نمایید.

پس از اتمام دوره تحصیلی در صورتیکه تمایل به ادامه تحصیل در برنامه ای دیگررا داشته باشید و قبلا این درخواست را انجام نداده اید باید از طریق دفتر ویزای خارج از کانادا برای این مجوز تحصیل اقدام نمایید.

در صورت درخواست مجوز تحصیل باید نامه درخواست خود را نیز به آن ضمیمه نمایید. این نامه افسر ویزا را از علت درخواست شما جهت تحصیل آگاه می نماید. بعنوان مثال اگر شما برای گذراندن یک دوره هشت هفته ای آموزش زبان انگلیسی در کانادا اقدام کرده اید می توانید در نامه درخواست تحصیل، علت آن را تمایل به تحصیل در یکی از دانشگاههای کانادا بعد از گذراندن دوره فوق عنوان نمایید.

 

شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا و اخذ ویزای دانشجویی

 • پذیرش متقاضی ویزای دانشجویی در یک موسسه آموزشی و یا دانشگاه designated learning institution در کانادا
 • اثبات تمکن مالی جهت هزینه تحصیل، هزینه زندگی و هزینه برگشت متقاضی و خانواده همراه خود از کانادا به کشور محل تولد
 • داشتن سلامتی کامل و انجام آزمایشات پزشکی در صورت نیاز
 • عدم ارتکاب جرم
 • قانع کردن افسر مهاجرت در خصوص ترک کشور کانادا و برگشت به کشور خود پس از اتمام دوره تحصیلی

اطلاعات فوق جهت آشنایی متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق و بروز در خصوص ویزای تحصیلی کانادا با هایپر ویزا تماس حاصل فرمایید.