ارسال دعوتنامه

/
/
ارسال دعوتنامه

دعوتنامه کانادا 

برای سفر به کشور دیدنی کانادا با داشتن دعوتنامه کانادا، راحت تر می توانید ویزای این کشور را اخذ کنید. با اخذ ویزای کانادا که در انواع مختلفی ارائه می شود می توان به این کشور سفر کرد. در این مقاله قصد داریم تا اخذ ویزای کانادا به صورت توریستی و نه برای مهاجرت را توضیح دهیم. برای اخذ ویزای توریستی در حالتی که قصد دیدن اقوام خویش را دارید می توانید یک دعوت‌نامه از شخص ارائه دهید. به این ترتیب می توانید مدارک خود را به صورت کامل تر به افسر سفارت ارائه دهید. ویزای توریستی کانادا به مسافران این امکان را می دهد تا در مدت محدود در این کشور به گشت و گذار بپردازند.

 

انواع دعوتنامه کانادا :

 

دعوتنامه توریستی یا بازدید از اقوام

دعوتنامه ای که از سوی دوستان و یا اقوام ارسال می شود، یکی از مرسوم ترین دعوتنامه ها می باشد. به این ترتیب شما می توانید این دعوتنامه را که از ارزش بالایی هم نسبت به دیگر دعوتنامه ها برخوردار است، به سفارت کشور کانادا ارائه دهید. دقت داشته باشید که این دعوت‌نامه حتماً باید از سوی شخص حقیقی ارسال شود.

دعوتنامه تجاری کانادا

برای اخذ ویزای تجاری هم نیاز دارید تا یک دعوت‌نامه از شرکتی معتبر داشته باشید. این دعوت‌نامه حتی ممکن است تنها برای شرکت در یک کنفرانس برای شما صادر شود، اما باز هم در روند اخذ ویزای شما تأثیر مثبت خواهد گذاشت. برای اخذ ویزای تجاری باید حتماً از سوی شرکتی معتبر و برای کاری خاص دعوت شوید.

دعوتنامه تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا هم در صورتی صادر می شود که شخص از دانشگاه معتبر کانادایی برگه ای داشته باشد که وی را برای ادامه تحصیل پذیرفته باشد. به این ترتیب شخص با ارائه مدارک همراه با این دعوت‌نامه می تواند به راحتی ویزای مورد نظر خود را اخذ کند و سفر خویش را آغاز کند.

شرایط دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه کانادا باید شرایطی داشته باشد که از جمله آن ها این است که از سوی شخص ارسال شود. زمانی که دعوت‌نامه شخصی دریافت می کنید از ارزش بیشتری برخوردار است زیرا نظر افسر سفارت را بیش از دیگر دعوتنامه ها به خود جلب می کند. این دعوت‌نامه باید از سوی شخصی باشد که اقامت دائم یا موقت کشور کانادا را داراست و یا شهروند این کشور می باشد. دعوت‌نامه شخصی اگر با مدارک شخص فرستنده همراه باشد از ارزش بالاتری برخوردار خواهد بود. این مدارک شامل برگه ای که نشان دهنده مالیات است می باشد. از دیگر مدارک می توان به مدارک مالی شخص هم اشاره کرد که به وی نزد افسر سفارت مقبولیت بیشتری می بخشد.

البته این دعوتنامه حتماً باید از سوی شخصی باشد که با شما نسبتی دارد. این نسبت ممکن است خانوادگی و یا دوستی باشد. دقت کنید که دعوتنامه نامه ای رسمی از کانادا است که باید در دفتر اسناد رسمی کانادا مهر شده باشد تا مورد قبول واقع شود. مهری که بر روی این دعوت‌نامه درج شده است باید برجسته باشد.

نکته دیگری که درباره دعوتنامه شایان ذکر است، درباره مسئولیت می باشد. این که شخصی برای شما دعوت‌نامه ارسال کند بدین معنا نیست که مسئولیت شما را عهده دار است. در حقیقت با خطای شما وی جریمه نخواهد شد و تنها شما هستید که مسئول اعمال خود در کشور کانادا می باشید. البته در میان دعوت‌نامه، شخص مدعو می تواند بندهایی را اضافه کند تا نشان دهنده مسئولیت وی در قبال شخص متقاضی باشد. زمانی که افسر سفارت بررسی دعوتنامه کانادا را آغاز کند، هربندی که نشان دهد شخص فرستنده مسئولیت بیشتری در قبال شما دارد و شما را به منزل خویش نیز راه می دهد نظر وی را بیشتر جلب خواهد کرد.

چرا باید دعوتنامه کانادا داشته باشیم؟

این که دعوتنامه کانادا داشته باشید یا نداشته باشید هیچ الزام و اجباری ندارد. وجود دعوت‌نامه در پرونده بر روی روند اخذ ویزای کانادا تأثیرگذار خواهد بود. اما این دعوت‌نامه سبب نمی شود که به صورت قطعی ویزا صادر شود. نکته دیگر این است که هیچ الزامی برای وجود دعوت‌نامه در میان مدارک شما وجود ندارد. در حقیقت هر مدرکی که سبب شود تا نظر افسر سفارت را جلب کنید، بهتر است که در پرونده شما ظاهر شود. این مدارک می تواند دعوت‌نامه کانادا باشد یا مدارک مالی، کاری، تحصیلی و هر آنچه که سبب شود بهتر ویزا صادر شود. ناگفته نماند که داشتن ویزای شینگن نیز در اخذ ویزای کانادا مؤثر است.

برای این که دعوت‌نامه کانادا را اخذ کنید می توانید با مشاورین مجرب و متخصص هایپر ویزا تماس حاصل نمایید. مشاورین ما این جا هستند تا در کمترین زمان ممکن ویزای کانادا را برای شما اخذ کنند. شما می توانید از سایر خدمات ما نیز استفاده کنید. برای اخذ ویزای کانادا نیاز به چراغی دارید که راه را برای شما روشن کند. این چراغ در حقیقت تجربه ای است که افراد دیگر کسب کرده اند و حال در اختیار شما قرار می دهند. ما این جا هستیم تا هر آنچه نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم تا موفق شوید ویزای این کشور را اخذ کنید.

دعوت‌نامه ای که بر روی پرونده شما قرار می گیرد، تمام استانداردها را خواهد داشت. علاوه بر اخذ دعوت‌نامه می توانید از دیگر خدمات ما نیز استفاده کنید.

دعوتنامه کانادا باید چگونه باشد؟

دقت داشته باشید که در این راه ممکن است برخی از افراد سودجو با دریافت هزینه های گزاف از شما اقدام به گذاشتن دعوت‌نامه دروغین برای شما نمایند. باید بسیار هوشیار باشید تا دعوت‌نامه را به درستی تشخیص دهید و دچار مشکلات لاینحل نشوید. یکی از مهم ترین نکات دعوت‌نامه داشتن مهر برجسته است.

همچنین دقت کنید که این دعوت‌نامه حتماً دارای تاریخ و امضا باشد تا ارزش داشته باشد. در صورتی که تاریخ دعوت‌نامه گذشته باشد و یا فاقد تاریخ باشد، دیگر ارزش حقوقی نخواهد داشت. در حقیقت چنین دعوت‌نامه ای قابل استفاده نخواهد بود و تأثیری هم در پرونده شما نمی گذارد.

دعوت‌نامه باید حاوی دسته ای از اطلاعات باشد. از مهم ترین اطلاعاتی که باید در دعوت‌نامه درج شود، اطلاعات متقاضی ویزا است. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی وی به صورت کامل است. یعنی شخص متقاضی باید به طور کامل معرفی شود تا کوچک‌ترین نقصی در دعوت‌نامه یافت نشود.

در ادامه باید اطلاعات شخص فرستنده دعوت‌نامه کانادا درج شود. این اطلاعات هم شامل اطلاعات هویتی فرد است. در این دعوت‌نامه باید اطلاعات کاملی درباره آدرس منزل نیز درج شود. در صورتی که متقاضی قصد اقامت در منزل فرستنده را داشته باشد، ارائه آدرس الزامی است.

شخصی که دعوتنامه ارسال می کند باید چه شرایطی داشته باشد؟

همان طور که گفته شد شخصی که دعوت‌نامه را ارسال می کند باید شهروند کشور کانادا باشد و یا اقامت این کشور را داشته باشد. این شخص باید دارای منزل و شغلی مشخص در کشور کانادا باشد. برای این که بتوانید به کشور کانادا سفر کنید باید دعوت‌نامه شما به صورت قانونی و مهر شده ارسال شود.

شخصی که دعوت‌نامه را ارسال می کند باید شهروند منضبط این کشور باشد تا دعوت‌نامه وی مفید واقع شود. اگر وی به موقع مالیات پرداخت کرده باشد و سابقه کیفری نداشته باشد هم بیش از پیش تأثیر گذار خواهد بود. در کنار تمام این ها اگر شخص فرستنده بتواند همراه دعوت‌نامه رسیدهای مالیاتی خود را نیز ارسال کند، تأثیر بیشتری نیز خواهد گذاشت.

انواع ویزای کانادا

همان طور که می دانید وقت سفارت کانادا و ویزای کانادا در انواع مختلفی ارائه می شود.  متقاضیان می توانند با توجه به هدف خود از سفر نوع ویزای خود را انتخاب کنند و برای اخذ آن اقدام نمایند. برای اخذ ویزای کانادا می توانید به صورت توریستی، تجاری، تحصیلی و … اقدام نمایید.

ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می دهد تا به مدت نود روز در خاک کشور کانادا اقامت داشته باشید. می توانید به شهرهای دیدنی این کشور از جمله تورنتو، ونکوور و اتاوا بروید و از جاذبه های آن لذت ببرید. البته بازدید از آبشارهای سه گانه نیاگارا را نیز فراموش نکنید.

از دیگر ویزاهایی که می توانید بگیرید ویزای تجاری است. در صورتی که صاحب شغل خاصی باشید و یا در این کشور شغل خاصی را پیدا کرده باشید، می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. ویزای تجاری به شما این امکان را می دهد تا برای مدت محدودی در خاک کشور کانادا به کاری که مدنظر دارید بپردازید. البته این ویزا برای شرکت در کنفرانس ها نیز صادر می شود.

ویزای تحصیلی هم قابل استفاده توسط دانشجویان و کسانی است که قصد تحصیل دارند می باشد. برای اخذ این ویزا باید کلیه مدارک تحصیلی خود حتی ریز نمرات دانشگاهی را نیز ارائه دهید. در کنار ارائه این نمرات باید برگه ای از یک دانشگاه معتبر در کانادا نیز داشته باشید.

انواع دیگری از ویزا نیز وجود دارد. یکی از این انواع ویزای الحاق به همسر است. زمانی که همسر شما شهروند یا مقیم کانادا باشد می توانید با اخذ ویزای الحاق به همسر به این کشور سفر کنید. البته همسر شما می تواند دعوت‌نامه ای برای شما ارسال کند تا موفق به سفر شوید.

دعوتنامه کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

همان طور که گفته شد تمام دعوتنامه ها دارای تاریخ می باشد. هنگامی که تاریخ دعوت‌نامه برسد، اعتبار دعوت‌نامه به پایان می رسد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. دعوت‌نامه های تجاری، توریستی، سوپر ویزا، کاری، تحصیلی و خویشاوندی دارای اعتبارهای مختلفی می باشند که باید با توجه به آن برنامه سفری خود را آغاز کنید.

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

سبد خرید شما خالی است.