خرید و اجاره ملک

/
/
خرید و اجاره ملک

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا و مهاجرت به کانادا و گرفتن وکیل مهاجرت جز مواردی است که ذهن بسیاری از علاقمندان مهاجرت به کانادا را به خود مشغول کرده است زیرا خرید ملک در کانادا و سرمایه گذاری در کانادا و ثبت شرکت در کانادا به مانند دیگر کشورها دارای شرایط و قوانین خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما عزیزان نسبت به قوانین پیش روی خود در باب خرید ملک در کانادا  و در نهایت اخذ اقامت کانادا اطلاعات کامل را به واسطه مطالعه مقاله فوق دریافت نمایید. بسیاری افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند این سوال برایشان پیش می آید که آیا براساس خرید ملک در کانادا می توانند به اقامت دائم کانادا دست یابند و آیا امکانی این نوع سرمایه گذاری برایشان ایجاد می کند که بتوانند در نهایت اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. با توجه به اینکه هر کشوری قوانین خود را در باب خرید ملک و سرمایه گذاری دارد، خرید ملک در کانادا نیز دارای قوانین خاصی است که ما در این مقاله سعی داریم تا شما نسبت به این قوانین آگاهی کامل را کسب نمایید. به توجه اینکه قوانین و هزینه های خرید ملک در کانادا و ویزای کانادا متفاوت می باشد و بحثی است که نیاز به بررسی کاملتر دارد و بهتر است پیش از هرگونه اقدامی مقاله فوق را مطالعه نمایید تا بخشی از سوالات شما پاسخ داده شده باشد و در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق همچنان برای شما سوالات و شبهات بیشتری پیش آمد می توانید با تماس مستقیم با ما راهکار مناسب در این زمینه را پیدا کنید.

  • خرید ملک در کانادا به مانند دیگر کشورها یکی از متداولترین روش های اخذ اقامت موقت در این کشور خواهد بود البته بسته به نوع خانه، متراژ و منطقه مورد نظرجهت خرید که قیمت ها متفاوت می باشد. مردم کانادا تمایل به زندگی در خانه های ویلایی و مستقل دوبلکس دارند و آپارتمان ها بیشتر برای اجاره می باشد. با توجه به اینکه خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت موقت این کشور خواهد شد می تواند یک فرصت ایجاد کند که افراد متقاضی خرید ملک در کانادا به واسطه این روش وارد این کشور شوند و اقدام به سرمایه گذاری نمایند، البته خرید می تواند امکان پس انداز سرمایه را برای فرد متفاضی خرید ملک در کانادا و خانواده اش فراهم نماید. میانگین قیمت خانه در کشور کانادا در سال ۲۰۱۰ در شهر مونترال در حدود ۲۵۹٫۰۰۰ دلار و میانگین قیمت خانه در کل کشور کانادا در سطح ملی در حدود ۳۲۹٫۰۰۰ دلار بوده است. تغییرات قیمت مسکن در کانادا بستگی به تغییرات بازار مسکن دارد. برای خرید ملک در کانادا افراد متقاضی باید در نظر داشته باشند که نکاتی در باب خرید ملک در کانادا وجود دارد که به قرار ذیل است:
  • در ابتدای خرید باید خریدار ۵درصد از قیمت خانه را پرداخت نماید و این پیش پرداخت در کانادا به نام (Down payment)  می باشد.
  • مالیاتی که افراد باید در هنگام خرید ملک در کانادا در ابتدا برروی ملک پرداخت نمایند در حدود   یک درصد به میزان ارزش اضافه خواهد شد. البته هزینه های دیگری نیز ممکن است بروی ملک اضافه شود مانند هزینه ارزیابی و هزینه بیمه مسکن
  • یکی از موارد تعیین کننده داشتن اجازه بازرسی و بازدید از ملک پیش از خرید می باشد ذکر عنوان بازرسان خانه در کتاب زرد ، تحت عنوان ”Home Inspection Service” باعث شده افراد بتوانند اطلاعات بازرسان را دریافت نمایند. وظیفه بازرس این است که خانه را از نظر موارد اساسی مانند ترک فونداسیون، نشتی ، عیوب لوله کشی، سیم کشی و غیره بررسی نماید و اطمینان حاصل نماید که مشکلی در خانه وجود ندارد.
  • داشتن وکیل مجرب در خصوص خرید و فروش املاک در این کشور می تواند به افراد در اطمینان حاصل نمودن از قرارداد و از صحت و کامل بودن مدارک قانونی کمک کند.
  • مالیات بر ملک در هر سال وجود دارد و افراد باید این مالیات را براساس ارزش ملک خود ارائه دهند.

بهای املاک در کانادا

در کشور کانادا قیمت ها در مناطق مختلف بسیار متغییر است. در شهر ونکوور قیمت یک ملک ۱۴۰متری به صورت تقریبی در حدود ۳۰۰هزار دلار می باشد و در مونترال ۱۳۰هزار دلار و در اتاوا ۱۵۰هزار دلار. در شهرهای کوچکتر یک خانه ۱۴۰ متری با قیمت ۶۰الی ۷۰ هزار دلار می باشد.

سایت املاک

اکثر آژانس های مسکن در کشور کانادا به یک شبکه سراسری کامپیوتری (MLS) متصل اند واطلاعات و جزئیات املاک را به افراد متقاضی ارائه می دهد که این اطلاعات به صورت ثبت شده در این سایت ها موجود می باشد. با این تفاسیر، افراد نیازی نیست برای یافتن خانه به آژانس معاملات املاک مراجعه نمایند.

قراردادهای موجود در اکثر آژانس های معاملات املاک در این کشور براساس مصوبات استانداردهای انجمن ایالتی است. در قراردادهای خرید املاک در کانادا جمله ای قید می شود « دلال باید صداقت داشته باشد و پشتکار و درستی درکار باید باشد » . برای اطمینان بیشتر و صحت قرارداد جمله « با موافقت رسمی وکیل » نیز به متن قرارداد اضافه می شود.

 

در ذیل قیمت های خرید و اجاره بهای املاک در شهرها و مناطق مختلف کانادا خدمت شما ارائه می شود.
اجاره ماهیانه خرید خانه استان
$۱,۰۴۵ $۴۶۱,۹۳۱ بریتش کلمبیا
$۸۸۴ $۳۴۶,۹۵۵ آلبرتا
$۶۱۳ $۲۳۴,۶۴۴ سسکچوان
$۷۰۹ $۲۰۴,۴۶۵ منیتوبا
$۹۳۱ $۳۲۵,۳۶۴ آنتاریو
$۷۳۸ $۲۲۸,۱۸۴ کبک
$۶۳۷ $۱۶۰,۴۰۰ نیو برانزویک
$۶۴۲ $۱۴۸,۸۸۵ پرنس ادوارد
$۷۹۹ $۲۰۳,۷۲۵ نوااسکاشیا
$۶۵۱ $۲۱۱,۸۴۴ نیوفالند
$۵۵۶ $۲۸۱,۴۲۰ یوکان
$۱,۳۶۵ $۳۳۱,۶۹۶ نورت وست

 

خرید ملک در کانادا به طور کلی برای افراد مهاجر امکانپذیر خواهد بود، افراد می توانند اقدام به خرید زمین Land، آپارتمان Condominium، یا واحد های ویلایی House نمایند. البته در برخی مناطق خاص در کانادا، خرید و فروش ملک حتی برای افراد مقیم ممنوع یا محدود است و مهاجرین نمی توانند در این مناطق اقدام به خرید ملک در کانادا کنند.

وام مسکن نیز یکی از دیگر از سوالات و شبهات موجود برای افراد متقاضی خرید ملک در کانادا است که بر این اساس این کشور به افراد متقاضی این فرصت را می دهد که بتوانند درخواست وام مسکن را دهند. وام مسکنی که افراد می توانند دریافت نمایند در حدود ۶۵% از بهای ملک خواهد بود. پاسخ ساده به این سؤال “بلی” است. به طور معمول یک فرد خارجی می تواند برای خرید مسکن تا ۶۵ درصد بهای مسکن را وام بگیرد. این وام مسکن در ازاء رهن قرار دادن مسکن نزد بانک یا موسسه ای که وام را اعطا می کند صادر می شود بسیاری از بانک ها در صورتی که حداقل ۳۵ درصد بهای مسکن توسط مشتری پرداخت شود وام را پرداخت می کنند.

سوالی که در باب خرید ملک در کانادا برای افراد پیش می آید این است که به واسطه خرید ملک در کانادا برای فرد و خانواده وی اقامت دائم صادر می شود؟ باید این نکته را در نظر گرفت که اکثر کشورها در باب خرید ملک به افراد متقاضی خرید ملک در کانادا این فرصت را می دهند، اما این امر منجر به اعطای اقامت دائم نمی شود. البته خرید ملک در کانادا در مورد پرونده های مهاجرت کارآفرینی ساسکاچوان Saskatchewan پیش از مهاجرت به این استان می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد، زیرا دید افسر ویزا برروی این نوع ویزا مثبت خواهد شد.

با توجه به موارد ذکر شده در باب مهاجرت به کانادا و خرید ملک در کانادا و اخذ اقامت کانادا و همچنین با وجود قوانین مختلف و پیچیده ای که در این خصوص پیش روی افراد متقاضی خرید ملک در کانادا وجود دارد پیشنهاد بر این است با مطالعه دقیق مقاله فوق در صورت کسب اطلاعات اقدام به خرید ملک در کانادا و سرمایه گذاری در کانادا و یا ثبت شرکت در کانادا نمایید. در صورتی که پس از مطالعه مقاله همچنان برای شما عزیزان سوالات بیشتری پیش آمد و شبهات مختلفی برای شما وجود دارد می توانید مستقیما راجع به خربد و اجاره ملک با هایپر ویزا تماس بگیرید.

ما متعهد هستیم تا با ارائه بهترین و به روز‌ترین خدمات به موکلین خود، آنها را در دستیابی به اهدافشان یاری دهیم.

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

سبد خرید شما خالی است.